Контраст
Шрифт

Превентивна робота в пріоритеті у рятувальників (ВІДЕО)

clock
09.02.2024 16:28

Роздають листівки та розповідають людям про наслідки використання несправного пічного опалення — у такий спосіб 9 лютого рятувальники Житомирщини нагадали жителям села Великі Низгірці Бердичівського району про правила пожежної безпеки в зимовий період. 

“У будинках з пічним опаленням пожежі найчастіше виникають через перегрівання печей, їх розпалювання горючими та легкозаймистими рідинами, тріщини у кладці, випадання вуглин тощо” — коментує представник Бердичівського районного управління ДСНС області Вʼячеслав Олішевський.

На одній із вулиць фахівці ДСНС завітали до будинку, де живе багатодітна родина. Там рятувальник та пічник оглянули пічку та порадили господині не сушити речі близько до груби, покласти металевий лист та замастити тріщини, щоб іскри не вилітали з димом. Жінка із зауваженнями погодилася та пообіцяла все виправить.

А у сусідній хаті живе літній чоловік. Там рятувальники відразу відзначають недотримання господарем вимог пожежної безпеки, адже на стінах та стелі кіптява від груби.

“Відсутні дверці топкового отвору, відсутній металевий топковий лист розміром 50 на 70 сантиметрів, не поштукатурено, є тріщини, що може призвести до виникнення пожежі, трагічних наслідків”, — кажуть фахівці ДСНС.

За словами заступника начальника Головного управління ДСНС в області Олександра Кравця, від початку року на Житомирщині вже сталося 204 пожежі, серед яких 79 через порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації пічного опалення. 

Тому, щоб уникнути пожеж рятувальники вкотре застерігають:

- не слід допускати перенакалення печей;

- слідкуйте, щоб в стінках печей і димарів не було тріщин;

- печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій;

- підлога перед топковим отвором повинна бути захищена металевим листом розміром 70х50 см;

  • відстань від печей до товарів, стелажів, шаф та інших предметів повинна бути не менше 0,7 м, а від топкових отворів - не менше 1,25 м.

 

img-5472.jpg

img-5468.jpg

img-5458.jpg

img-5457.jpg

img-5447.jpg

img-5445.jpg

img-5442.jpg

img-5438.jpg

img-5431.jpg

7ec99e19-28a5-4132-a3b2-3f8acc4d5447.jpg

Схожі матеріали