ГоловнаОстанні новини17 Липня, 2019р.
 Версія для друку

Обласна комісія з питань ТЕБ та НС звернула особливу увагу на протипожежний стан закладів, де перебувають діти

Опубліковано: 17.07.2019, 16:39

Питання протипожежної безпеки закладів освіти, культури, охорони здоров’я та соціального захисту знаходиться на особливому контролі працівників Управління ДСНС Житомирщини. Адже це об’єкти, на який постійно або тимчасово перебувають діти та дорослі. Які заходи необхідно виконати для забезпечення пожбезпеки на них сьогодні обговорили на черговому засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС під головуванням Олексія Ясюнецького.

Заступник начальника Управління ДСНС області Олег Шахрай доповів, що в області на обліку знаходиться 1384 таких об’єкти (789 дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, 229 – охорони здоров’я, 348 – культури та 18 – соціального захисту населення). Під час їх перевірки органами державного нагляду та контролю у сфері пожежної та техногенної безпеки виявлено 9 тисяч 600 порушень, із них понад 3 тисячі (39%) залишилося не усуненими.

Відсутність системи автоматичної пожежної сигналізації, не виведені сигнали на пульт централізованого пожежного спостерігання, не забезпечено належної кількісті первинних засобів пожежогасіння, електрообладнання потребує ремонту та профілактичних робіт, відсутня вогнезахисна обробка дерев’яних конструкцій будівель – це порушення, які були виявленні на багатьох об’єктах. Як наслідок, через недостатнє фінансування протипожежних заходів, протягом трьох останніх років на них сталося 21 пожежа.

Також одним із найважливіших питань спрямованих на забезпечення безпеки людей при виникненні пожежі в будинках і спорудах є своєчасна і організована евакуація. Проте під час перевірок з’ясовано, що на 24 об’єктах шляхи евакуації не відповідають вимогам правил пожежної безпеки. Окрім цього, у 31 закладі в Черняхівському, Баранівському, Попільнянському та Любарському районах відсутнє внутрішнє протипожежне водопостачання, ще на 74 об’єктах у різних районах – необхідно відремонтувати.

Протягом липня-серпня фахівцями Управління проводяться позапланові перевірки закладів освіти для підготовки їх до навчального процесу. У разі виявлення порушень, які залишилися і не усовуються та можуть призвести до виникнення пожежі, для їх вирішення ми будемо змушені направляти матеріали до адміністративного суду. – проінформував Олег Шахрай.

Серед прийнятих рішень Комісія зобов’язала керівників районних, міських органів влади та місцевого самоврядування, а також об’єктів з масовим перебуванням дітей  вирішити питання фінансування і виконання протипожежних заходів на підвідомчих об’єктах, в першу чергу – інтернатах, дошкільних навчальних закладах, будинках для дітей, для осіб похилого віку, районних, міських лікарнях з нічним перебуванням людей. Керівникам та власникам цих об’єктів вжити невідкладних заходів щодо дій на випадок пожежі.

20190717-DSC_9491-1024x644.jpg

У ДСНС України

у Житомирській області


   
Останні новини
5 Грудня08:17 Приділіть увагу пічному опаленню!
4 Грудня16:13 Житомир: як бути сміливими та не потрапити в біду – рятувальники навчили другокласників-гімназистів
4 Грудня09:12 З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 61 тисячу вибухонебезпечних предметів
3 Грудня16:57 Рятувальники області відвідали приватний житловий сектор, аби нагадати його мешканцям правила пожежної безпеки (ФОТО)
2 Грудня09:07 Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 49 осіб та ліквідували 1 тис. 347 пожеж
2 Грудня07:38 Увага! Попередження про погіршення погодних умов по Україні
2 Грудня07:36 Рятувальники нагадують маленьким громадянам про правила безпеки життєдіяльності
28 Листопада07:46 Увага! Попередження про погіршення погодних умов
27 Листопада16:21 Рятувальники продовжують роботу з підростаючим поколінням у рамках Місячника знань дітьми правил безпеки життєдіяльності
27 Листопада08:11 З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 60 тисяч вибухонебезпечних предметів
26 Листопада08:05 Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 32 особи та ліквідували 1 тис. 531 пожежу
25 Листопада07:50 Рятувальники нагадують маленьким громадянам про правила безпеки життєдіяльності
24 Листопада08:11 Усі рятувальники країни долучилися до Всеукраїнської акції "Запали свічку пам'яті" (ВІДЕО)
23 Листопада08:10 Фахівці ДСНС нагадують громадянам правила пожежної безпеки у побуті
22 Листопада11:57 Бердичів: рятувальники вдосконалювали свої навички із гасіння пожеж в лікувальних установах
Останні новини