ГоловнаОстанні новини17 Липня, 2019р.
 Версія для друку

Обласна комісія з питань ТЕБ та НС звернула особливу увагу на протипожежний стан закладів, де перебувають діти

Опубліковано: 17.07.2019, 16:39

Питання протипожежної безпеки закладів освіти, культури, охорони здоров’я та соціального захисту знаходиться на особливому контролі працівників Управління ДСНС Житомирщини. Адже це об’єкти, на який постійно або тимчасово перебувають діти та дорослі. Які заходи необхідно виконати для забезпечення пожбезпеки на них сьогодні обговорили на черговому засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС під головуванням Олексія Ясюнецького.

Заступник начальника Управління ДСНС області Олег Шахрай доповів, що в області на обліку знаходиться 1384 таких об’єкти (789 дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, 229 – охорони здоров’я, 348 – культури та 18 – соціального захисту населення). Під час їх перевірки органами державного нагляду та контролю у сфері пожежної та техногенної безпеки виявлено 9 тисяч 600 порушень, із них понад 3 тисячі (39%) залишилося не усуненими.

Відсутність системи автоматичної пожежної сигналізації, не виведені сигнали на пульт централізованого пожежного спостерігання, не забезпечено належної кількісті первинних засобів пожежогасіння, електрообладнання потребує ремонту та профілактичних робіт, відсутня вогнезахисна обробка дерев’яних конструкцій будівель – це порушення, які були виявленні на багатьох об’єктах. Як наслідок, через недостатнє фінансування протипожежних заходів, протягом трьох останніх років на них сталося 21 пожежа.

Також одним із найважливіших питань спрямованих на забезпечення безпеки людей при виникненні пожежі в будинках і спорудах є своєчасна і організована евакуація. Проте під час перевірок з’ясовано, що на 24 об’єктах шляхи евакуації не відповідають вимогам правил пожежної безпеки. Окрім цього, у 31 закладі в Черняхівському, Баранівському, Попільнянському та Любарському районах відсутнє внутрішнє протипожежне водопостачання, ще на 74 об’єктах у різних районах – необхідно відремонтувати.

Протягом липня-серпня фахівцями Управління проводяться позапланові перевірки закладів освіти для підготовки їх до навчального процесу. У разі виявлення порушень, які залишилися і не усовуються та можуть призвести до виникнення пожежі, для їх вирішення ми будемо змушені направляти матеріали до адміністративного суду. – проінформував Олег Шахрай.

Серед прийнятих рішень Комісія зобов’язала керівників районних, міських органів влади та місцевого самоврядування, а також об’єктів з масовим перебуванням дітей  вирішити питання фінансування і виконання протипожежних заходів на підвідомчих об’єктах, в першу чергу – інтернатах, дошкільних навчальних закладах, будинках для дітей, для осіб похилого віку, районних, міських лікарнях з нічним перебуванням людей. Керівникам та власникам цих об’єктів вжити невідкладних заходів щодо дій на випадок пожежі.

20190717-DSC_9491-1024x644.jpg

У ДСНС України

у Житомирській області


   
Останні новини
20 Серпня08:22 Потурбуймося про безпечний відпочинок на водоймах!
19 Серпня10:41 Житомирські рятувальники здійснили мрію кіпрських дітлахів (ВІДЕО)
17 Серпня11:18 Чуднівський район: попередження пожеж в приватному секторі в пріоритеті
16 Серпня14:06 В ДСНС відбулася підсумкова зустріч із ментором Пошуково-рятувальної команди важкого класу HUSAR MRC Ukraine
16 Серпня11:13 Британські рятувальники привезли до Коростеня чергову партію техніки та спорядження (ВІДЕО, ФОТО)
16 Серпня09:01 Попередження про пожежну небезпеку!
15 Серпня15:25 Хорошівський район: рятувальники області піклуються про безпеку селян
15 Серпня09:00 Увага! Попередження про погіршення погодних умов!
14 Серпня16:25 Дітлахи з Попільнянщини активно знайомляться із рятувальниками та правилами безпеки життєдіяльності
14 Серпня16:14 Задля збереження життя та здоров’я громадян рятувальники організували широкомасштабне відпрацювання громади
14 Серпня08:04 Увага! Пожежна небезпека
13 Серпня10:18 З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 34 тисячі вибухонебезпечних предметів
13 Серпня08:20 Попередження про погіршення погодніх умов!
12 Серпня14:58 Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 53 особи та ліквідували 1 тис. 530 пожеж
11 Серпня09:05 Рятувальники нагадують маленьким громадянам про правила безпеки життєдіяльності
Останні новини