ГоловнаОстанні новини17 Вересня, 2018р.
 Версія для друку

17-го вересня – свято ікони Пресвятої Богородиці «Неопалима Купина»

Опубліковано: 17.09.2018, 09:21

17-го вересня працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій відзначають своє професійне свято – День Рятівника. Дата, 17-те вересня, була обрана невипадково – це день вшанування ікони Пресвятої Богородиці «Неопалима Купина», яка з давніх-давен вважалася захисницею людей від пожеж та стихійних лих, а також оберегом пожежників-рятувальників.

Перші літописні згадки про чудотворну ікону Божої матері «Неопалима Купина» сягають ще початку 14-го століття, коли її принесли на наші землі ченці з Палестини. Згодом її чисельні копії розійшлися по всій Російській імперії.

Усі вірні Неопалимівської церкви помічали, що у них дуже рідко виникають пожежі, а коли й бувають, то дуже незначні. Цей факт одностайно приписували особливому покровительству ікони.

Помітили й вогнеборці захисну чудотворність «Неопалимої купини». Після того, як особовий склад Сумського гарнізону пожежної охорони взяв участь у панахиді у день цієї ікони, жодного випадку загибелі або травмування пожежних під час надзвичайних ситуацій не було.

Ікона Пресвятої Богородиці «Неопалима Купина» - є оберегом пожежних та рятувальників.

P.S. Неопалима Купина – в П'ятикнижжі палаючій, але не згораючій кущ тернини, в якому Бог з'явився Мойсеєві, який пас овець у пустелі поблизу гори Синай. Коли Мойсей підійшов до куща, щоб подивитися, «чому кущ горить вогнем, але не згорає», Бог звернувся до нього з палаючого куща, закликавши вивести народ Ізраїлю з Єгипту в Обітовану землю.

Швидше за все, реальним прообразом Неопалимої Купини послужила рослина ясенець білий, який зустрічається на Синайському півострові. Вона виділяє летючу ефірну олію, яка легко запалюється на сонці.

64074909.jpg

У ДСНС України

у Житомирській області


   
Останні новини
21 Березня09:50 З нагоди Всесвітнього дня людини з синдромом Дауна рятувальники ДСНС влаштували надзвичайне свято для сонячних дітей
21 Березня09:39 Рятувальники закликають українців не провокувати пожежі у природних екосистемах
20 Березня16:00 Напередодні канікул рятувальники провели для школярів профілактичний урок «Безпека понад усе»
20 Березня08:29 З початку 2019 року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 5 тисяч вибухонебезпечних предметів
19 Березня14:32 Рятувальники закликають не випалювати суху траву та сміття! За добу це призвело до виникнення 21 пожежі.
19 Березня12:13 В двох районах області рятувальники провели навчально-розважальний захід «Життя без диму і вогню» для школярів
19 Березня07:45 Рятувальники області нагадують про пожежну безпеку на виборчих дільницях
19 Березня07:44 Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 44 особи та ліквідували 2 тис. 264 пожежі
18 Березня08:01 Державна служба України з надзвичайних ситуацій піклується про підростаюче покоління
18 Березня07:54 Українські рятувальники готуються до масштабних міжнародних навчань WEBER RESCUE DAYS
17 Березня08:50 Конкурс дитячого малюнку та робіт декоративно-прикладної творчості на протипожежну тематику триває. Чекаємо на творчі роботи дітей!
17 Березня08:47 Подбайте про безпеку Ваших батьків!
17 Березня08:11 Рятувальники закликають громадян не провокувати пожежі у побуті!
17 Березня08:11 Увага ! Попередження про погіршення погодних умов!
16 Березня10:45 Народичі: у пізнавально-розважальній формі рятувальники області навчають школярів основам безпечного життя
Останні новини