Показник трагічних випадків на пожежах у житловому секторі країни продовжує лякати стабільно високими показниками. Так, лише минулої доби, 28 листопада, вогонь забрав життя дев’ятьох українців. Ще п’ять — отримали травми різного ступеня тяжкості.
Вогнеборці переконані, що саме власна недбалість громадян є головною причиною виникнення займань. Люди опалюють свої домівки, часто нехтуючи правилами пожежної безпеки, палять у приміщеннях та перенавантажують електромережу, вмикаючи обігрівачі та несправні побутові прилади. І таке недбальство щоразу підтверджується сумною статистикою.
Загалом, з початку року показник загиблих та постраждалих на пожежах становить вже 1 тис. 567 та 1 тис. 290 осіб відповідно. При цьому, із 93 тис. 312 пожеж, понад 28 тисяч випадків сталися саме у помешканнях громадян.
Тож, заважаючи на вкрай невтішну та трагічну статистику, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки. Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов'язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби “101”, евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення. Не забувайте розповідати дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь.
Завжди дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань! Зокрема:
слідкуйте за станом та справністю електромережі;
у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі, тощо;
не паліть у ліжку;
не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
при використанні пічного опалення перевірте заходи безпеки і справність печі;
Пам'ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.
Прес-служба
ДСНС України