Огляд надзвичайних ситуацій та подій на території Житомирської області за період з 19 по 25 грудня 2021 року

clock
25.12.2021 06:00
Назва показника Надійшло  Здійснено Загинуло Травмовано Врятовано
з/п   повідомлень виїздів      
1. Надзвичайні ситуації 0 0 0 0 0
2. Пожежі 58 58 1 1 1
3. Проведення АРР 13 13 1 0 0
4. Пригоди на воді 0 0 0 0 0
5. Знайдено ВНП 5 5 0 0 0
6. Всього 76 76 2 1 1

 

У період з 19 по 25 грудня підрозділами Головного управління ДСНС області здійснено 78 виїздів для надання допомоги населенню та ліквідації наслідків надзвичайних подій. Під дією різних факторів дві особи загинули та троє травмувалися. Ще двох осіб вдалося врятувати.

Зокрема, упродовж минулого тижня вогнеборці ліквідували 58 пожеж в області, під час яких 1 людина загинула, 1 – травмувалася та 1 – врятовано. Один із нещасних випадків трапився у м. Овруч Коростенського району, де горів житловий будинок. Там у кімнаті на вигорілому ліжку вогнеборці виявили тіло 68-річного господаря без ознак життя. За попередньою інформацією, займання сталося через необережність під час куріння.

В с. Попільня Житомирського ця ж шкідлива звичка ледь не укоротила віку 69-річному чоловіку. Рятувальники під час ліквідації пожежі відшукали його в кімнаті та вивели на свіже повітря. Постраждалого було госпіталізовано до лікарні. Після попереднього огляду стало відомо, що в чоловіка спостерігаються ознаки отруєння продуктами горіння та опік верхньої кінцівки.  

Крім того, упродовж зазначеного періоду підрозділи ДСНС області 13 разів виїжджали для проведення аварійно-рятувальних робіт, надання допомоги населенню та іншим службам. Так, тричі відкривали двері помешкань, власники яких потребували допомоги. Двічі виїжджали для зрізання аварійних дерев, ще двічі залучалися до ліквідації наслідків негоди та 6 разів реагували на інші повідомлення.

Група піротехнічних робіт ГУ ДСНС України у Житомирській області знищила протягом тижня 32 вибухонебезпечні предмети часів минулих війн. Лише в с. Купеч Коростенського району було одразу виявлено 29 артилерійських снарядів часів минулих війн. 

Враховуючи збільшення кількості загиблих та травмованих людей на пожежах, рятувальники Житомирщини закликають населення  відповідальніше ставитися до своєї безпеки. Зокрема, зимовий період вимагає потурбуватися про справність та безпечність приладів опалення у себе вдома. Варто вчасно очистити димоходи та печі від сажі, перевірити піч на наявність тріщин. Біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м. Не залишайте малолітніх дітей без нагляду, не дозволяйте малечі бавитися сірниками та не покидайте ввімкненими електрообігрівальні пристрої під час виходу з будинку. Любителів паління застерігаємо не курити цигарки в ліжку, особливо у стані алкогольного сп’яніння. У разі виникнення надзвичайної події одразу набирайте номер «101». 

Схожі матеріали