У ДСНС України відбулася зустріч з делегацією Посольства Республіки Австрія в Україні

clock
10.05.2024 17:05

Т.в.о. Голови ДСНС України Андрій Даник провів зустріч з Послом Австрійської Республіки в Україні Арадом Бенкьо та представниками Австрійської асоціації громад.

Учасники обговорили питання подальшого співробітництва між ДСНС, Республікою Австрія та Австрійською асоціацією громад. Також австрійська сторона ознайомилася з першочерговими потребами ДСНС в техніці та обладнанні. 


Андрій Даник поділився досвідом роботи підрозділів ДСНС в умовах війни та наголосив, що наразі підтримка іноземних партнерів у такі складні для України часи є безцінною: «Хочу подякувати Уряду Республіки Австрія та особисто пану Послу за активну позицію щодо надання Україні критично необхідної гуманітарної допомоги». 


Йдеться, зокрема, про 45 одиниць пожежної та інженерної техніки, понад 120 генераторів, 1000 бронежилетів та 105 дихальних апаратів, що стали значним підсиленням для рятувальників в Київській, Одеській, Миколаївській, Дніпропетровській, Харківській, Сумській, Чернігівській, Луганській та Кіровоградській областях. 
 
«Окремо хотів би відзначити роль Австрії у подоланні наслідків теракту на  Каховській ГЕС. Своєчасна допомога для рятувальників Херсонщини – човни, помпи, насоси та гідрокостюми – дозволили значно зменшити шкоду, яку цей жахливий злочин окупантів завдав нашому народу», – зазначив т.в.о. Голови ДСНС. 


Попри це для ефективнішого реагування на всі виклики та загрози ДСНС має необхідність у доукомплектуванні підрозділів спеціальною та пожежною технікою. Зокрема автомобілями підвищеної прохідності, а також легковими й пожежними авто малого габариту. Також броньованими авто, що використовуються піротехнічними підрозділами, які працюють близько до лінії розмежування, і використовуються під час евакуації населення. 


«На нас наразі покладено функцію з доставки харчових продуктів для людей, які категорично відмовляються виїжджати та покидати свої домівки, навіть попри постійні обстріли ворога. Оскільки дороги постійно перебувають під ворожим вогнем, надзвичайно важливо мати відповідні авто для збереження особового складу. Ворог активно використовує проти нас дрони і йому не важливо, що нищити», – наголосив Андрій Даник. 


Однією з основних потреб також є роботизована техніка, що активно використовується під час ліквідації наслідків ворожих атак – гасіння пожеж і розбору завалів. «Це знову ж таки питання безпеки та збереження життя рятувальників. Оскільки останнім часом ворог активно використовує техніку повторних обстрілів, у такі моменти до робіт долучаються роботи, а не люди», – пояснив т.в.о. Голови. 

Також існує гостра потреба у забезпеченні піротехнічних підрозділів машинами механізованого розмінування для якнайшвидшого обстеження першою чергою земель сільсько-господарського призначення, що сприятиме зміцненню продовольчої безпеки у світі та покращенню економіки країни.

«Тому впевнений, що завдяки консолідації спільних зусиль та об’єднаній підтримці зі сторони світової спільноти ми переможемо у цій війні та відбудуємо нашу державу», – зазначив Андрій Даник.

Схожі матеріали