Рятувальники надають поради щодо безпечного відпочинку поблизу водойм

clock
24.05.2024 17:06

Зі встановленням відносно теплої погоди у багатьох громадян постає питання відпочинку. В залежності від своїх фізичних та фінансових можливостей, зайнятості люди обирають відпочинок в лісі або біля водойм. Хоча у Житомирі та області купальний сезон офіційно ще не розпочався, все ж, враховуючи підвищену температуру повітря, люди його вже розпочали. Нажаль, такий вид відпочинку інколи має негативні наслідки.

Лише за квітень 2024 в області зафіксовано 5 випадків загибелі людей на воді, ще один випадок цього тижня стався у Житомирі, де рятувальникам ДСНС довелось діставати тіло потопельника (обставини його загибелі наразі встановлюються правоохоронцями).

Трагічні випадки на воді у багатьох випадках можна назвати банальними, бо якщо заглянути в суть проблеми,- гинуть найчастіше ті, хто досить добре плаває і занадто впевнений у своїх силах. Головним і досить небезпечним фактором відпочинку є неправильний вибір місця відпочинку та вживання алкогольних напоїв. Майже кожен другий відпочивальник наражає себе на небезпеку, розташовуючись у сумнозвісних місцях, де безліч природних небезпечних чинників у вигляді забрудненого дна, підводних течій, скелястих обривів тощо. Трапляються часто випадки травмування людей під час відпочинку на кар'єрах, ставках та інших необлаштованих для цього місцях, які не визначені органами місцевого самоврядування як місця для купання, тож там немає сезонних рятувальних постів. А у разі потреби тут неможливо отримати кваліфіковану допомогу. 

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір обладнаних місць для купання; навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. 

Рятувальники нагадують: не лізьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води зі швидкою течією, не заходьте у воду напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах; купаючись на “дикому пляжі” чи у незнайомому місці – не пірнайте з берега, гірки, дерева; купатися краще там, де є рятувальні служби; особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді не передбачувана.

Нехай Ваш відпочинок буде радісним, приємним, а головне – безпечним!

Схожі матеріали