Керівництво ДСНС України взяло участь у засіданні з питань гуманітарної допомоги, що відбулось у Брюсселі

clock
22.04.2024 14:31

Заступник Голови ДСНС України Володимир Демчук взяв участь у 4-му засіданні Старших посадових осіб, відповідальних за гуманітарну допомогу для України (SOM), яке відбулося у місті Брюссель (Королівство Бельгія).

Метою участі була оцінка гуманітарної ситуації в Україні, обговорення актуальних викликів з іншими учасниками засідання SOM, спільне визначення ключових пріоритетів. Також обговорили узгодження подальших стратегічних заходів гуманітарного реагування щодо України.

Як зазначив заступник Голови ДСНС України Володимир Демчук, завдяки спільним зусиллям сил оборони та операторів протимінної діяльності, минулого року територію України, що забруднена вибухонебезпечними предметами, вдалося скоротити із 174 тис. кв. км до 156 тис. кв. км. При цьому згідно з Планом заходів із розмінування земель сільськогосподарського призначення, який схвалено Національним органом протимінної діяльності, визначено понад 5 тис. кв. км. сільгоспугідь, які потребують обстеження та в подальшому розмінування.

«Роботи з розмінування є одними з найбільш пріоритетних завдань для нашої країни. Якщо не очищувати території від вибухонебезпечних предметів, можна отримати складні наслідки як для економіки України, так і для населення інших країн, бо невикористання великої кількості родючих земель сприятиме світовій продовольчій кризі», – наголосив Володимир Демчук.

І додав, що до катастрофічних наслідків відноситься й неможливість відновлення та розвитку економіки України на деокупованих територіях, зростання кількості жертв серед цивільного населення внаслідок підриву на мінах і вибухонебезпечних предметах, а також створення передумов погіршення екологічної ситуації у цілих регіонах.

Володимир Демчук також зазначив, що наразі в ДСНС України з метою пришвидшення процесів розмінування та підвищення безпеки персоналу, розпочато використання машин механізованого розмінування та роботизовані комплекси для проведення розвідки територій й знешкодження мін. «Всього наразі в наявності ДСНС 38 машин механізованого розмінування. З них 32 залучені до робіт, 6 – до тренінгу особового складу. З їх допомогою розміновано вже понад 670 га територій», – наголосив Володимир Демчук.

За його словами продовжується підготовка до використання мінно-пошукових собак та опановується використання безпілотних літальних апаратів для проведення розвідки територій, що забруднені вибухонебезпечними предметами.

Заступник Голови ДСНС подякував міжнародним партнерам за допомогу, яку вже було отримано та наголосив, що наразі піротехнічні підрозділи потребують ще спеціальну техніку та обладнання, які допомагатимуть пришвидшити процес розмінування та сприятимуть безпеці особового складу.

«ДСНС України отримала важливу підтримку міжнародної спільноти, у тому числі у рамках співпраці з Механізмом цивільного захисту ЄС (МЦЗЄС). Ми хотіли б ще раз подякувати нашим партнерам за їхню допомогу, зокрема за сильну координаційну роль МЦЗЄС, – зазначив Володимир Демчук. – У ДСНС затверджено План заходів щодо виконання Угоди між Україною та ЄС про участь у МЦЗЄС, розроблено проекти відповідних нормативно-правових актів. Роботи в цьому напрямку тривають».

Схожі матеріали