Гідрологічні попередження

clock
21.04.2024 09:29

21-23 квітня, внаслідок утримання високих рівнів води та підвищення їх на Десні вище Чернігова та В.Дніпрі біля Неданчичів триватиме:
- на Десні затоплення заплавних територій та доріг на заплаві з порушенням транспортного сполучення з окремими селами у Новгород-Сіверському, Корюківському, Ніжинському, Чернігівському районах Чернігівської області (І рівень небезпеки - жовтий);
- на Верхньому Дніпрі (в межах країни) утримуватиметься затоплення заплави з порушенням транспортного сполучення ряду прирічкових сіл водами Сожу (за даними ДСНС) і Дніпра у Чернігівському районі Чернігівської області (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий).

21-23 квітня, внаслідок підвищеної водності р. Дніпро та пропуску води через каскад дніпровських водосховищ, на р. Дніпро у м. Києві та Бориспільському районі Київської області можливі різкі коливання рівнів води з досягненням та утриманням відміток затоплення заплав та понижених прирічкових територій (І рівень небезпеки - жовтий).

21-23 квітня, внаслідок підвищеної водності р. Дніпро та пропуску води через каскад дніпровських водосховищ, у верхній частині Кременчуцького водосховища можливі різкі коливання рівнів води з досягненням та утриманням відміток затоплення заплав та понижених прирічкових територій у Черкаській області (І рівень небезпеки - жовтий).

21-23 квітня у пониззі Дністра та на його рукаві Турунчук в Одеському районі Одеської області, внаслідок добігання паводкової хвилі з зарубіжної ділянки, очікується підвищення рівнів води на 0,2-0,5 м над поточними рівнями з затопленням понижених прирічкових територій та можливим початковим затопленням сільськогосподарських угідь ряду прирічкових сіл, порушенням транспортного сполучення (І рівень небезпеки – жовтий).

21-23 квітня, внаслідок ймовірних значних дощів, на річках суббасейнів Прип’яті, Середнього Дніпра (Житомирська, Київська, Черкаська, Чернігівська, Полтавська обл.) та басейну Південного Бугу (Черкаська, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська обл.) очікується підвищення рівнів води на 0,1-0,3 м, без негативних наслідків; на окремих ділянок річок у Житомирській, Київській та Черкаській областях можливе початкове затоплення заплав (І рівень небезпеки – жовтий).
У місцях випадіння інтенсивних дощів можливе формування значного місцевого стоку.

Внаслідок спустошення Каховського водосховища та входження р.Дніпро в старе природне русло, рівні води значно нижчі за відмітки водозаборів у Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській областях (ІІІ рівень небезпеки - коричневий).

Схожі матеріали