В регіоні збільшується кількість пожеж в екосистемах

clock
13.04.2024 11:27

Тепла погода принесла збільшення статистики загорянь в екосистемах регіону. Станом на суботній ранок вже виникла 291 пожежа у природних екосистемах, вогнем пройдено понад 238 га територій області. Лише за добу, що минула, сталося 11 таких пожеж. Пожежі виникли на території Коростенського та Житомирського районів. Загалом за добу вогнем пройдено понад 6 га сухої трави.

Людський фактор – загальна причина виникнення таких пожеж у цей період! Адже займається через спалювання сміття, минулорічного сухостою чи необережне поводження з вогнем. А суха та вітряна погода сприяють миттєвому розповсюдженню. Через що такі пожежі вкрай важко гасити і вони часто набувають масштабних розмірів та можуть спричинити тяжкі й трагічні наслідки.

Закликаємо усіх мешканців не провокувати пожежі у природних екосистемах! Також нагадуємо, що відповідно до статті 77-1 кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків передбачена адміністративна відповідальність. Громадянам загрожує штраф, розміром від 3 060 до 6 120 грн, а для посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн.

1.jpg

1-1.jpg

1-2.jpg

Схожі матеріали