Почуйте рятувальників – не паліть суху траву!

clock
25.04.2024 09:10

Громадяни розпочинають активну боротьбу із залишками минулорічної рослинності та сміттям. Випалені гектари рідної землі через людську діяльність – це сьогодні розцінюється як злочин та у суспільстві сприймається як неповага до надважкої роботи рятувальників, які працюють у цілодобовому режимі 24/7. Замість того, аби надавати допомогу потерпілим, вони змушені гасити палаючий сухостій на полях, узбіччях доріг.

Станом на 25 квітня на Житомирщині вже виникло 306 пожеж у природних екосистемах. Вогнем пройдено понад 248 га території.

Найчастіше винними у виникненні таких пожеж є людина, її необачність чи усвідомлені  дії щодо спалювання сміття та залишків минулорічної рослинності. Тож з початком весни рятувальники розпочали профілактичні рейди та моніторинг стану пожежної безпеки щодо виникнення пожеж в екосистемах з використанням безпілотних літальних апаратів. До спільних профілактичних заходів залучені поліцейські, екологи, лісівники. Вже є випадки притягнення порушників до адмінвідповідальності.

Тож, наголошуємо на діючій забороні спалювання сухої рослинності та сміття, за подібні дії передбачена відповідальність! Відповідно до 77-1 «Самовільне випалювання рослинності або її залишків» Кодексу України про адмінправопорушення:

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (це від 3060 до 6120 грн.) і на посадових осіб - від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 15300 до 21420 грн.).

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти до семисот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 6120 до 12240 грн.) і на посадових осіб - від однієї тисячі двохсот шістдесяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 21420 до 30600 грн.).

Шановні громадяни, не спалюйте рідну землю! Цим ви завдаєте шкоди не тільки довкіллю, а й здоров’ю людей, у попередні роки траплялися випадки, коли наслідком таких дій були й знищені вогнем господарські споруди та будинки селян! Пам’ятайте, що за вчинення підпалів передбачена навіть Кримінальна відповідальність відповідно до ст.113 КкУ.

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

Схожі матеріали